Opencart

 

Opencart ile E-Ticaret Maliyetlerinizi Düşürüyoruz.

OpenCart Nedir?

OpenCart, ücretsiz bir şekilde hizmet veren açık kaynaklı e-ticaret platformudur. E-ticaret platformları arasında en eski ve en popüler olarak bilinen OpenCart, internet üzerinden alışveriş yaptığınız web sitelerinin temelini oluşturur. PHP (Hypertext Preprocessor) yazılım dili ile yazılmış ve MySQL (MStructured Query Language) veri tabanına sahip açık kaynak kod sistemlerinden biri olan Opencart günümüzde kullanılan e-ticaret sitelerini tarafından tercih ediliyor. OpenCart, açık kaynak kod sistemi olduğu için e-ticaret web sitelerini değiştirmek ve özelleştirmek için kaynak koduna kolaylıkla erişim sağlar. 

Yeni Başlayanlar İçin OpenCart

Kullanıcı dostu politikasıyla popüler platformlar arasında yerini alan OpenCart, uzun yıllardır birçok e-ticaret sitesi tarafından kullanılıyor. OpenCart online mağaza oluşturmak isteyenler, e-ticarete başlamak isteyen kişiler için çok kullanışlı bir platformdur.

OpenCart’ın Avantajları

 • OpenCart, kullanım kolaylığı ile kullanıcılarının her birine hitap eder. Veri tabanı işlemleri de dahil olmak üzere hesap kurulumuna kadar her bir detayı kolaylıkla gerçekleştirmenizi sağlar. Kullanım kolaylığı sayesinde teknik bilginiz kısıtlı olsa dahi OpenCart’ı kolaylıkla kullanabilirsiniz.
 • Ticaret yapmak istediğiniz alanı genişletmek istiyorsanız OpenCart sizin için doğru bir tercih olacaktır. Birden fazla dil seçeneği bulunan, çok sayıda para birimini ve vergi türünü destekleyen bir alt yapıya sahip olan OpenCart sayesinde e-ticaret sitenizi istediğiniz ülkeye göre yerelleştirebilirsiniz. 30’dan fazla ödeme seçeneği bulunan Opencart ile ödemeleri istediğiniz şekilde yönetebilirsiniz.
 • Geliştirilmiş rapor teknolojisine sahip olan OpenCart sayesinde verilerinizi de kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Bu sayede günlük, haftalık, aylık satışlarınızı ve gelirlerinizi görüntüleyip, karşılaştırma imkanına sahip olabilirsiniz.
 • E-ticaret sitenizin birçok cihazdan görüntülenmesini isterseniz OpenCart size bu imkanı da sunuyor. Her ekrana duyarlı(responsive) olarak tasarlanmış OpenCart, her cihazdan kolaylıkla ulaşılabilir olma özelliğine de sahip.
 •  OpenCart sayesinde SEO tekniklerini hiçbir sorun olmadan web sitenize uygulayabilirsiniz.
 • OpenCart ile birden fazla online mağazayı oluşturabilir ve bu mağazaları tek elden yönetebilirsiniz. 
 • OpenCart, bütçe dostu bir platform olarak bilinir. Çok sayıda temayı ücretsiz bir şekilde indirebilir ve kullanabilirsiniz. Sizden hiçbir şekilde aylık ya da yıllık bakım, yükseltme ücreti talep edilmez. 
 • OpenCart’ın forumları sayesinde aradığınız birçok bilgiyi kısa bir süre içerisinde bulabilirsiniz.
 • Size birçok tema ve uzantıyı sunan OpenCart yalnızca bununla sınırlı kalmaz. Üçüncü taraf tema ve uzantıları da sorunsuz bir biçimde destekler. 
 • Birbirinden farklı ürünlere sahip olan online mağazaları da düşünen OpenCart, bu farklı ürünlere sahip olan mağazalar için de bir avantaj oluşturuyor. Ürünlerin her birinin özellikleri ürün sayfasında belirtmenize imkan tanıyor.
 • OpenCart’ta herhangi bir sınır yok. Yani istediğiniz kadar ürünü istediğiniz şekilde ekleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra ‘‘Müşteri Yorum Modülü’’ ile müşterilerin ürünlerinizi puanlamasını Müşteri Yorumları Modülü ile sağlayabilirsiniz.
 • Satış politikaları diğer web sitelerinin aksine son derece esnektir. Dilediğiniz gibi indirim ve kupon kullanabilirsiniz. 
 • OpenCart, son derece güvenilir bir platformdur. SSL ve PCI gibi sistemler ile uyumlu eklentileri sağlama özelliğine sahip OpenCart, bilgilerinizi güvenli bir şekilde tutar.

OpenCart’ın Dezavantajları

 • OpenCart çok sayıda eklentiye ve uzantıya sahiptir. Fakat bu bazen bir dezavantaj da doğurabilir. Her eklenti ya da uzantı web siteniz ile entegre bir şekilde çalışmayabilir. Bu eklentileri ya da uzantıları denemek ve en doğrusunu bulmak da size zaman kaybettirebilir.

Hangi İşletmeler OpenCart’ı Kullanabilir?

OpenCart, kullanıcılarına hiçbir sınır koymaz. İster küçük bir işletme sahibi olun, isterseniz de büyük işletmeniz olsun her iki koşulda da OpenCart’ı kullanabilirsiniz. Hiçbir yazılım bilgisine sahip olmayan bir kişiyseniz ve bir e-ticaret web sitesi açmak istiyorsanız Opencart size yardımcı olacaktır. Büyük ya da orta ölçekli bir işletmeyseniz de OpenCart sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak derecede iyi bir platformdur. Yani işletmenizin büyüklüğü ve sektörünüzün hangi tür olduğu fark etmeksizin OpenCart’ı kullanabilirsiniz.

OpenCart’ı Rakiplerinden Neler Ayırıyor?

OpenCart, rakibi olan diğer platformlara göre çok daha büyük bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Bunun en büyük sebeplerinden biri de ücretsiz ve kolay kullanıma sahip oluşudur.Yazılım bilmeyen ve web sitesi kurmakta zorlanan bir kişiyseniz dahi OpenCart ile kolaylıkla bir e-ticaret web sitesi kurabilirsiniz. SEO uyumu sayesinde Google aramalarında üst sıralarda olmanız da mümkün hale gelir. OpenCart’ın rakibi konumundaki çoğu platform hem ücretli olarak hizmet veriyor hem de yazılım bilgisine sahip olmayan kişiler için pek de uygun olmuyor. Geniş yabancı dil seçeneğine de sahip olan Opencart burada da rakiplerinin önüne geçiyor. Çoğu platform İngilizce olmak üzere yabancı dillerde hizmet veriyor. Fakat OpenCart tüm bunlardan farklı olarak Türkçe seçeneğine de sahip.

İş fikirlerinizi şimdi bizimle gerçeğe dönüştürün

İletişim
E-Posta Adresimiz
Adresimiz
Aydıntepe, Berkant Sk., Tuzla/İstanbul