E-Ticaret

E-Ticaret Yazılımı

Bir e-ticaret işi kurmak, ürün listelerinizi web'e yerleştirmekten daha fazlasıdır. Aslında sandığınızdan çok daha karmaşıktır. Tıpkı bir fiziksel perakende veya üretim tesisi işletmek gibi aynı düzeyde stratejik düşünme ve planlama da işin içine girer. Bu nedenle, e-ticaret işinizi kurmak ve yürütmek için profesyonel hizmet almanızda fayda vardır.

Birçok e-ticaret tedarikçisi, yalnızca UX ve içerik gibi dış görünüm konularına odaklanır. Ancak gerçek e-ticaret sorunları iş sürecinde, müşteri katılımında ve olası satış yaratmada bulunur. Tüm bu süreçler, e-ticaret platformunuzda sağlıklı bir yatırım getirisi yapıp yapmadığınızı belirlemenize yardımcı olabilir. Bunun için doğru e-ticaret yazımı seçmek önemlidir.

Neden E-Ticaret Yazılımı Kullanmalısınız?

Bir e-ticaret platformuna sahip değilseniz, online rekabet etme şansınız imkansız görünür. Bir e-ticaret platformu, bir çevrimiçi perakende kuruluşunun bel kemiğidir. Bir B2B veya B2C şirketi için de bu geçerlidir. Ayrıca doğru e-ticaret yazılımı işletmenizin müşterilerinizle ve çalışanlarınızla etkileşim kurmasını kolaylaştırmanıza yardımcı olabilir.

E-ticaret platformları, esasen, işletmelerin hem ön uçta hem de arka uçta karmaşık işlevleri yürütmesini sağlayan yazılım uygulamalarıdır. Buna CRM, envanter yönetimi, mobil ticaret, web tasarımı ve depolama dahildir.

Önceleri e-ticaret çözümleri, işletmelerin BT ve geliştirme ekipleri tarafından kurum içinde kendi platformlarını oluşturmalarını gerektiriyordu. Bu zahmetli ve maliyetli bir olaydı. Bu kendi kendine oluşturulmuş çözümler genellikle ölçeklendirilemezdi, manipüle edilmesi zordu ve işletme tarafından kullanılan diğer yazılım çözümleriyle entegre olamadı.

Günümüzde, farklı e-ticaret yazılım türleri var. Her işletme kendisine en uygun olan yazılımı tercih edebiliyor ve yazılım özelleştirilebildiği için gereksinimler daha etkili şekilde karşılanıyor.

Farklı E-Ticaret Platformu Türleri Nelerdir?

Bir e-ticaret platformu seçmek söz konusu olduğunda, aşağıda gösterildiği gibi seçim yapabileceğiniz 5 farklı tür vardır.

  • Kendi e-ticaret platformunuzu oluşturun.
  • Geleneksel e-ticaret platformu.
  • Açık kaynaklı e-ticaret platformu.
  • Bulut tabanlı e-ticaret platformu.
  • SaaS e-ticaret platformu.

1. Kendi platformlarınızı oluşturun

Bu, bir tür e-ticaret platformundan çok bir yöntem olsa da, onu geliştirmek için dahili ya da harici olarak biriyle sözleşme yapmanızı gerektirir. Daha önce de belirtildiği gibi, günümüzde bu daha az yaygındır. Ancak işletmeniz çok nişse ve ticari e-ticaret platformunun hiçbirinin sunamayacağı belirli bir ihtiyaç ve gereksinimler kümesine sahipse, bu sizin tek seçeneğiniz olabilir.

2. Geleneksel platformlar

Bu tür bir platformla, önceden yıllık olarak yenilediğiniz bir lisans ücreti satın alırsınız. BT ekibiniz ve geliştirici ekibiniz daha sonra platformun üzerine inşa edip özelleştirecek ve ardından bunu şirket içinde veya buluta yükleyecektir. Bunlar, bazı web site altyapılarında eklenti olarak karşımıza çıkar.

3. Açık kaynaklı platformlar

Aynı geliştirme prosedürünü uyguladığınız geleneksel platformlara benzer şekilde, temel fark, bir lisans satın alırken önceden bir maliyete maruz kalmamanızdır. Ancak, ilk geliştirme, uygulama, devam eden geliştirme, yükseltme ve geçiş için ödeme yapmanız gerekir. Açık kaynaklı bir e-ticaret platformuna bir örnek Magento'dur.

4. Bulut platformları

Bulut platformları biraz karışık gelebilir. Bazı geleneksel ve açık kaynaklı platformlar bir barındırma sistemine bağlanmıştır ve şimdi kendilerini bulut platformları olarak adlandırmaktadır. Örnekler arasında Magento Enterprise Cloud ve Volusion bulunur.

5. SaaS platformları

SaaS olarak sağlanan e-ticaret platformları genellikle tek bir kod tabanı üzerine kurulur. Bir e-Ticaret SaaS platformunu kullanan herkes, sunucu kullanımı, bakım, güvenlik ve yükseltmeleri kapsayan sabit bir aylık ücret karşılığında aynı teknolojiyi deneyimler.

E-ticaret yazılımı konusunda daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilir, ihtiyaç duyduğunuz e-ticaret yazılımını uygun fiyatlarla edinebilirsiniz!

İş fikirlerinizi şimdi bizimle gerçeğe dönüştürün

İletişim
E-Posta Adresimiz
Adresimiz
Aydıntepe, Berkant Sk., Tuzla/İstanbul